21 października 2020

Oprawy oświetleniowe producent, czyli zestawienie najważniejszych kwestii

Ukazując oprawy oświetleniowe producent jest zdania, że to właśnie dzięki nim została poświęcona norma – PN-EN 60598-1 Oprawy oświetleniowe. Na początku można zauważyć najistotniejsze wymagania ogólne oraz badania. W przedstawionej regulacji ukazano definicję interesującej nas oprawy oświetleniowej. To właśnie z niej szczegółowo wynika, iż określa się ją jako urządzenie, które to przede wszystkim służy zarówno do rozsyłu oraz filtracji czy także przekształcenia światła szczególnie emitowanego – musi się to obywać przez minimum jedną lampę.

Oprawy oświetleniowe producent ukazuje ważne informacje

Posiadając w swojej ofercie oprawy oświetleniowe producent nakreśla, że zawiera ona elementy, takie elementy niezbędne jednak do podtrzymania, jak i również mocowania oraz odpowiedniego zabezpieczenia zróżnicowanych lamp, a także posiadających wszystko to co jest w danej chwili niezbędne.

Na szczególną uwagę zasługują również obwody pomocnicze połączone z elementami szczególnie potrzebnymi do podłączenia do dobrze zorganizowanej sieci zasilającej bądź takie nie zawierające w żaden sposób samych lamp. Bardzo ważną kwestią jest, że ukazywane oprawy oświetleniowe nie zaliczają się w żaden sposób do źródła światła –  lampy. Istotą jest, że oprawa posiada integralne, a jednocześnie w pełni niewymienialne lampy. Rozwiązanie takie można spotkać w najnowszych oprawach LED.

Poza tym oprawa oświetleniowa ,,zwykła” określana jest jako oprawa zapewniająca prawidłowy poziom zabezpieczenia. Odbywa się to przed pewnym dotykiem części czynnych. Nie powinniśmy zapominać, że nie wymaga to jednak jakiegokolwiek zabezpieczenia przed szczegółowym wnikaniem zarówno wody oraz pyłu, a następnie wilgoci czy ciał stałych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *