27 września 2021

Listwy LED, a temperatura barwowa

Przedstawiając listwy LED nie należy zapominać, że to właśnie temperatura barwowa określana jest jednym z kilku parametrów przedstawiających oświetlenie led. Skutkuje to zatem tym, że powinniśmy także poznać inne. Ma to na celu dobranie najodpowiedniejszych do naszych potrzeb. Warto zadać pytanie, jakie oświetlenie LED w danym momencie powinniśmy wybrać.

Listwy LED, walka kolorami, a inne parametry

Decydując się na listwy LED nie możemy zapominać, iż jeżeli ważne jest dla każdego z nas oddawanie barw powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na tak zwany współczynnik RA/ CRI, czyli Colour Rendering Index.

Jest to tak ważne, ponieważ wartość danego parametru wyraża się w skali o następującym przedziale – od 0 do nawet 100. Górna granica to tak naprawdę dotyczy światła słonecznego. W związku z powyższym niezwykle łatwo jest wywnioskować fakt, że im ukazywana wartość będzie odpowiednio do niej zbliżona, tym dobrze oświetlane barwy zbliży się do takich, jakie to są postrzegane przez nasze oko w naturalnym świetle.

Listwy LED, a ich moc

Przedstawiając listwy LED, jako główną ciekawostkę można ukazać parametr, który w żarówkach dla dużego grona konsumentów miał bez wątpienia wagę rozstrzygającą. Mówimy tutaj o tak zwanej mocy wyrażonej w watach. Bez wątpienia w odniesieniu do doboru oświetlenia LED nie jest to aspekt bez znaczenia. Faktem jest, że czasy kiedy to liczba watów dostępnych na opakowaniu rozstrzygała o zakupie bezpowrotnie minęła.

Obecnie to właśnie źródła LED są w pełni bezkonkurencyjne w odniesieniu do szeroko pojętej oszczędności. Zatem, wykorzystując zdecydowanie mniejszą moc listwy LED generują identyczną moc świetlną w odniesieniu do klasycznych żarówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *